bmxforum.pun.pl Forum O Bmx

Opis forum


#1 2012-12-16 11:00:31

Waszka

Administrator

Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 48
Punktów :   

[Piasta][Recenzja]Odyssey Hazzard V3

http://www.daileisure.com/images/Odyssey%20V3%20Cassette.jpg
jednoczęściowy driver 9T z systemem trzech zapadek
- 4 łożyska maszynowe wysokiej jakości
- driver wyposażony w łożysko igiełkowe
- oś 14mm drążona, 100% stal Cro-Mo
- pochylone kołnierze dają lepszą sztywność koła

Waga:
468g (bez nakrętek), z nakrętkami 526g

Wiec zaczne tak , na pieście jeździłem przeszło rok czasu od poczatku do konca użytkowania była z pegami . Kupilem opcje 10T , wiec moja nie posiadala łozysk igiełkowych.Gdy otworzylem paczke obejrzalem piaste wszystko pieknie bardzo sie podjarałem , z powodu ze kupilem uzywana poszedlem do garażu rozebralem do zera przesmarowalem i zalozyłem do roweru.
Pierwsze moje dni z piasta byly bez huba , Wrazenia z pierwszej jazdki , Piasta miala bardzo male opory toczenia wszystko szlo jak masło . Driver chodził dość głośno . O nakrętkach nie moge nic powiedziec poniewaz razem z piasta dostałem zwykle stalowe .Podczas moich koślawych grindów , kołnierze nawet nie pisnely przy uderzeniu o murek rurke czy rózne rzeczy.
Oś bardzo mocna gwint nie zrywal sie, posiada otwór na imbus co jest dla wielu dużym plusem .
Niestety w piascie dojrzalem mała wade która powstała poprzez grindy bez huba.A tak dokładnie był to kawalek korpusu po lewej stronie , po paru grindach w jednym miejscu troszke sie spłasczyl .Niby kazdy by pomyslal ze co w tym takiego , ale producenci odysseya ustawili lozska rowno z końcem korpusu . W wyniku tego splaszczony kawalek sciskal lozysko i kręcąc piasta w lapach czuć bylo minimalny opor nie odczuwalny w jezdzie , niestety bylo to z mojej winy kazdy normalny odrazu zaklada huba. Jakies 3-4 miechy przed sprzedaniem piasty nastąpiło naturalne zuzycie zapadek i sprezynki , w wyniku tego piasta zaczela znacznie ciszej chodzić oraz raz na ruski rok ale przeskakiwała . Jest to spotykane w każdej piascie więc nie ma co sie martwic nowe zapadki i sprezynka o koszt 20-50pln.Plusem oraz minusem jest bra systemu q lite . Plus znacznie tańsze koszty napraw minusy w sumie nie wiem chyba tyle ze ciszej chodzi . Dla mnie był to świetny wybór z piasty bylem zadowolony .W celu odchudzenia piasty mozemy dokupic tytanowa os i driver . Niestety dostepne sa tylko w USA . No to chyba bd na tyle , Podsumujmy

Plusy:
-Smukly wyglad
-Świetna wspolpraca z pegami
-Łożysko igiełkowe w wersji 9t
-Tanie koszty napraw
-Gniazdo na imbus w osi
-Wytrzymalosc (Pamietajmy o hubguardzie podzczas uzytku pegów )

Minusy:
-Cena
-Dla niektórtych waga (ale ja to mam gdzies)

Jak dla mnie :
9,5/10

Pozdrawiam
Karczewa9

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.powinnoscasg.pun.pl www.usmcfr.pun.pl www.wcf.pun.pl www.xxhogwartxx.pun.pl www.iw.pun.pl